قطعات نرده استیل با چند کیفیت مختلف تولید می شود که به توضیح آن می پردازیم. قطعات استیل 304 سنگین که از نوع با کیفیت بوده و می تواند برای سالهای متوالی دوام داشته باشد این قطعات به روش ریخته گیری و تراش کاری تولید می شود قیمت قطعات نرده استیل 304 از انواع دیگر گرانتر می باشد. در مرتبه پایین تر از نظر کیفیت و قیمت قطعات نرده استیل 201 است که با نام قطعات ورقی یا سبک نیز شناحته می شود علت این نام گذاری استفاده از ورق ها و پروفیل های ضایعاتی با ضخامت کم از نوع استیل 201 در تولید این قطعات است و در آخرین مرتبه قطعات سربی و برنجی نرده استیل که با روش آب کاری استیل تولید می شود این نوع اتصالات از نظر قیمت بسیار ارزان تر است اما بعد از مدتی روکش استیل آن از بین می رود و رنگ اصلی آنها مشخص می شود.

امروزه برای ایجاد فضایی مدرن و زیبا در دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده از استیل ضد زنگ کاربرد بیشتری پیدا کرده است. نرده استیل راه پله با ستون های طرح دار می تواند جلوه زیبا و شکیلی به ظاهر راه پله ها بدهد. همچنین استیل از توان و مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش و ضربات وارده به خود از محیط  برخوردار است که در نتیجه می تواند فشار وزنی افراد را در راه پله به خوبی تحمل کند و امنیت افرادی را که از راه پله تردد می کنند حفظ نماید. بهترین نوع استیل به کار رفته در نرده راه پله از نوع استیل ضد زنگ مقاوم در برابر اکسیداسیون است که با نام تجاری استیل S30400 و استیل ۳۱۶ شناخته می شود .پایه های پرچ دار نرده استیل از لوله و یا پروفیل به همراه شیشه نشکن و چوب به شکل استوانه و یا مستطیل مکعب ساخته می شود.

نرده استیل دکوراتیو
نرده استیل دکوراتیو

استفاده از نرده استیل در بالکن ها این اطمینان را به ساکنین این واحدهای ساختمانی می دهد که امنیت و زیبایی هم زمان در نمای ساختمان حفظ شود. فضای بالکن ها به دلیل ارتباط مستقیم با نماهای شیشه ای ساختمان مانند درب و پنجره های شیشه ای همیشه خطر ورود سارقان به داخل واحد های ساختمانی را افزایش میدهند، به همین دلیل استفاده از یک حفاظ و نرده مناسب که هم ظاهر زیبایی داشته باشد و هم مقاومت بالایی در مقابل فشار و ضربه از خود نشان دهد ساختمان سازان را به سمت استفاده از نرده های استیل در بالکن ها سوق داده است. نرده استیل بالکن در طبقات اول تا پنجم ساختمان می تواند به صورت چند ردیف لوله محافظ به شکل افقی یا عمودی ساخته شود اما در طبقات بالاتر نرده استیل بالکن باید به صورت تمام گارد عمودی اجرا شود. قیمت نرده استیل بالکن با توجه به کیفیت قطعات نرده استیل و نوع استیل به کار گرفته شده در ساخت آن محاسبه می شود. قطعات نرده استیل اصلی ترین جز یک نرده است که وظیفه اتصال اجزای نرده را به یکدیگر دارد. اگر این قطعات از کیفیت مناسبی بر خوردار نباشند نرده استیل به مرور زمان از جای خود جدا شده و شل می شود و یا اجزای آن می شکند و از هم جدا می شود. قطعات نرده استیل باید از نوع توپور باشد تا بتواند فشار وزنی افرادی را که در راه پله تردد می کنند تحمل کند. با کیفیت ترین نوع نرده استیل که می تواند برای سالهای متوالی شکل اولیه خود را حفظ کند و در برابر رطوبت و هوا مشکل زنگ زدگی پیدا نکند نرده استیل 304 است.

نرده استیل و چوب یک نرده دکوراتیو است که از ترکیب از پایه های چوبی و قطعات استیل ساخته می شود. نرده استیل و چوب بهترین انتخاب برای استفاده در تراس ها و راه پله ساختمان هایی با معماری لوکس و کلاسیک است. ترکیب زیبای طبیعی چوب و مدرن بودن رنگ براق استیل این نرده راه به عنوان یک محصول خاص در صنعت نرده و حفاظ ساختمان سازی امروز تبدیل کرده است.

 نرده استیل و چوب
نرده استیل و چوب

هندریل استیل این نوع نرده استیل برای دستگیر کناره دیواره استخر ها و راه پله ها و ورودی ساختمان ها که فضای کافی برای اجرای نرده پایه دار نداردن مناسب است. هندریل استیل معمولا از لوله های استیل با قطر 51 و 38 میلیمتر اجرا می شود این لوله ها به وسیله یک پایه دیوار کوب ال شکل به دیواره ها متصل می شوند. قیمت هندریل استیل بر مبنای متر طول لوله استیل نصب شده محاسبه می شود البته مدل های پروفیل نیز برای این نوع نرده وجود دارد که هندریل آن از پروفیل 30 در 60 میلیمتر ساخته می شود.

هندریل استیل
هندریل استیل